Rezultatet e kerkimit për: kontrabandim me migrantë

Policia arreston një shtetas egjiptian, tentoi ta kalojë ilegalisht kufirin në Vërmicë

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas nga Egjipti, nën dyshimin se ka dashur të kalojë ilegalisht kufirin ...

30 ditë paraburgim për të arrestuarit për kontrabandimin e 700 shtetasve të huaj

16 të arrestuarit për kontrabandimin e shtetasve të huaj do të qëndrojnë për 30 ditë në paraburgim. Kështu ...

Aksioni në Prizren, Prokuroria sekuestroi armë zjarri dhe fishekë

Gjatë aksionit në Prizren, Prokuroria ka sekuestrur mes tjerash armë, fishekë, telefonë, vetura e autobusë.

Dosja e Prokurorisë: Kjo është skema që dyshohet se u përdor për kontrabandimin e 700 të huajve

Mbi 700 të huaj dyshohet se u kontrabandën përmes kufirit Shqipëri, Kosovë, Serbi nga një grup i  qytetarë...

Prizren, kërkohet paraburgim për të dyshuarit për kontrabandë me emigrantë

Gjatë së shtunës, Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në qytetin e Prizrenit ku janë kryer bastisje ...

Aksioni i Policisë, goditet një grup i madh trafikantësh me emigrant

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se hetuesit policorë nga Departamenti i Kufirit, që nga muaji mars 2022, ...

Tentohet kontrabanda e emigrantëve me autoambulancë, kapen nga policia kufitare- FOTO

Gjashtë emigrantë, të cilët po tentonin të hynin ilegalisht në Kosovë, janë kapur në orët e hershme të ...

Të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Të paktën 46 persona, të cilët besohet se kanë qenë migrantë, janë gjetur të vdekur në një kamion të ...

Ndalohet autobusi me 57 emigrantë ilegalë në Obiliq, 48 prej tyre shtetas sirianë

Një person i dyshuar për trafikim me emigrantë është arrestuar nga Policia në fshatin Milloshevë të Obiliqit.