Rezultatet e kerkimit për: hysni selmanaj

Mërgimtari dënohet me burg për sulm ndaj policëve

Mërgimtari Albert Shehu është dënuar me 6 muaj burgim për sulm ndaj dy policëve, Ismet Selmanaj dhe ...

FOTO - Burgu famëkeq jugosllav ku vuajtën dënimet shumë edhe shqiptarët

Ishulli i Goli Otok-ut në Detin Adriatik, i njohur gjithashtu si "Alkatrazi kroat", ishte nga viti 1949 deri më 1956 i vetmi ...

Lirohet nga akuzat e vitit 2014 ish-zyrtari i Komunës së Drenasit

Xhemë Binaku është liruar nga akuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare të cilën Prokuroria i vinte ...

Thatësia në Pejë: Apel për të mos e keqpërdorur ujin

Kompania regjionale Hidrodrini ka apeluar te qytetarët e Pejës që të kenë kujdes me shpenzimin e ujit të ...

Drenas - Zyrtari gjykohet për keqpërdorimin e qirasë së lokaleve të komunës

Në gjykimin e zyrtarit të Komunës së Drenasit, Xhemë Binaku, gjatë fjalës përfundimtare, prokurori i rastit Arian ...

Dështon seanca për drogë ndaj Sekiraqës dhe dy të akuzuarve tjerë

Seanca për gjykimin e të akuzuarve Lirim Sekiraqa, Erlind Dobra dhe Demir Preni e cila ishte caktuar të mbahej ...

Prokuroria jep detaje për vrasjen në Prizren

Prokuroria e Prizrenit ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen që ka ndodhur në rrugën "Hysni Morina" në ...

Lutfi Haziri për koalicionet e LDK-së: As me këta, as me ata

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha të mërkurën se LDK nuk do të hyjë në koalicione parazgjedhore ...

Konflikti për borxh, gjykata e Gjilanit merr vendim për të dyshuarin

Gjykata e Gjilanit i caktoi 1 muaj arrest shtëpiak të dyshuarit për armëmbajtje pa leje dhe shkaktim të ...