Rezultatet e kerkimit për: gylenistet

Priftërinj dhe hoxhallarë: Liderët fetarë me ndikim në Ballkan

Të papenguar nga ciklet e zgjedhjeve të mbajtura në vend dhe tekat e votuesve, liderët fetarë në Ballkan kanë ...

Shkëlqimi dhe rënia e Shpend Maxhunit

Shpend Maxhuni ishte një ndër gjeneratat e para të atëherë Shërbimit Policor të Kosovës, i cili ...

Gjykata e Malit të Zi vendos përsëri për deportimin e 'gylenistit' në Turqi

Një gjykatë në Bijelo Polje në Mal të Zi vendosi për herë të dytë që të lejojë ekstradimin në ...

Mali i Zi e rishqyrton ekstradimin e ‘gylenistit’ në Turqi

Një gjykate malazeze i është thënë që ta rishqyrtojë vendimin e saj për të lejuar ekstradimin në Turqi ...

VV shpalos metodologjinë e kontrollit të Policisë

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla teksa ka folur për kontrolle të institucioneve ...

IPK reagon pasi Sindikata e Policisë mbrojti policët e përfshirë në skandalin e "gylenistëve"

Inspektorati Policor i Kosovës ka reaguar pas pretendimeve të Sindikatës së Policisë së Kosovës se 22 zyrtarëve ...

Rrena mediale për arrestimin e 22 policëve në rastin e 'gylenisteve'

KALLXO.com, dje ka raportuar se inspektorati policor i Kosovës ka ngritur  kallëzim penal ndaj 22 zyrtareve policor në ...

Sindikata e Policisë e shqetësuar për kallëzimin penal ndaj policëve në rastin e 'gylenistëve'

Sindikata e Policia së Kosovës ka reaguar në lidhje me ngritjen e kallëzimeve penale ndaj 22 zyrtarëve policorë ...

Sveçla: Po kursehen urdhërdhënësit për deportimin e ‘gylenistëve’

Kryetari i Komisionit Hetimor në lidhje me zbardhjen e dëbimit të shtetasve turq, Xhelal Sveçla ka reaguar pas ...