Rezultatet e kerkimit për: grate prona

Zvicër, arrestohen dy persona për lidhje të mundshme me sulmin në Vjenë

Policia zvicerane arrestoi të martën dy burra për lidhjet e tyre të mundshme me të dyshuarin kryesor pë...

kamenic

Problemet e vjetra me kryetarin e ri në Kamenicë

Komuna e vogël e Kamenicës udhëhiqet nga kryetari më i ri në Kosovë, Qëndron Kastrati, por ...

Pretendimet e asamblistes së LVV-së për kërcënim, ende asnjë vendim nga organet e drejtësisë

Dafina Alishani, asambliste e Vetëvendosjes në Komunën e Prizrenit pretendon se është kërcënuar nga bashkëshorti ...

Komuna me potencial turizmi por me halle të varrezave e stacionit të autobusëve

Komuna e Junikut është një nga komunat me potencialin më të madh në Kosovë për të zhvilluar turizmin.

Qeverisja Lladrovci mes lavdeve e kritikave 

Me krenarinë e renditjes lart në vlerësimin e performancës në Drenas, Ramiz Lladrovci zbarkoi në debatin “Jeta në ...

Gratë naftëtare në grevë urie: ‘Kanë punuar qorrat dhe kanë ngrënë horrat’

Mimoza Muhametit i dridhej zëri nga këputja të dielën në mëngjes; megjithatë ajo dukej më e ...

Për apo kundër punës nga shtëpia?

Puna nga shtëpitë duhet të “kthehet në normë”, ka thënë kryeministri belg, Alexander De Croo më 16 tetor, teksa ...

Kërcënimet ndaj asamblistes Dafina Alishani, flet kryetari Haskuka

Asamblisjta e Kuvendit Komunal të Prizrenit, Dafina Alishani dje raportoi se kishte pranuar një telefonatë pas pyetjeve dhe çështjes së ...

Sheshi me kabllo e autobusët pa stacion, Vushtrria në pasqyrën e qeverisjes trivjeçare

Historia e kabllove të ngatërruara që fshehin pamjen e bukur të sheshit të Vushtrrisë ishte ndër temat kryesore ...