Rezultatet e kerkimit për: atdhe arifi

Gjykimi për sulmin ndaj Kuvendit, dëshmon roja i parkingut

Është mbajtur sot seanca gjyqësore ndaj aktivistëve dhe ish-aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Atdhe Arifi, ...

Vdekja e mistershme e Astrit Deharit e pazgjidhur tash e pesë vjet

Hetime, intervista, arrestime, raporte, ekspertiza u kryen gjatë këtyre pesë viteve që nga 5 nëntori i vitit 2016 për ...

Kandidati i AAK-së: Qeveria po e injoron kërkesën për ta rregulluar gypin e ujërave të zeza në Kamenicë

Kandidati për kryetar të Komunës së Kamenicës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Faton ...

LVV-ja propozon Albin Kurtin për deputet

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka vendosur tetë kandidatë për deputetë, në krye me liderin, Albin ...

Avancohet gjyqtari Beqir Kalludra, KGjK tregon se çfarë ndodhë me rastet që po i gjykonte ai

Beqir Kalludra, i cili është gjyqtar në Gjykatën Themelore të Prishtinës, në Departamentin për Krime të Rë...

Dështon sërish seanca për sulmin ndaj Kuvendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve për sulmin ndaj ndërtesës së Kuvendit.

Edhe pas katër vitesh, vdekja e Astrit Deharit vazhdon të mbetet mister

Sot bëhen katër vjet nga dita kur aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, ishte gjetur pa ...

Dëshmitari në rastin e sulmit në Kuvend: "Disa pjesë të dëshmisë m'i kanë shtuar"

Skender Imeri, dëshmitar në rastin e gjykimit të atëherë aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje doli sot ...

Mungon prokurorja, shtyhet seanca e gjykimit ndaj aktivistëve Vetëvendosjes për sulmin ndaj Kuvendit

Seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin e rigjykimit të aktivistëve dhe ish-aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje ...