Rezultatet e kerkimit për: astrit dehari

Tomë Gashi: Provat e rastit të Astrit Deharit të dërguara në Zvicër ishin të manipuluara e të dëmtuara

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka deklaruar se ekspertiza plotësuese e Institutit Zviceran për vdekjen e Astrit ...

Ekspertiza zvicerane: Trupi si prova më e rëndësishme, u përdor më së paku

Gjatë ditës së sotme Prokuroria Speciale ka bërë publike një faqe me pesë konkluzione të Institutit Mjekoligjor të ...

Cilat konkluzione i ka pranuar Prokuroria Speciale nga ekspertiza zvicerane për Astrit Deharin?

Debate e kritika janë ngritur ndaj Prokurorisë Speciale në lidhje me një njoftim të publikuar dy ditë më parë në ...

Prokuroria Speciale për rastin Dehari: Nuk kemi manipuluar me prova, pretendimet e ministres së Drejtësisë janë të paqëndrueshme

Prokuroria Speciale ka reaguar duke thënë se nuk kanë komentuar raportin e institutit zvicran por vetëm i kanë ...

LVV: Njoftimi i prokurorisë për rastin Dehari, taktikë dhe strategji e padrejtësisë

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka reaguar pas publikimit të Prokurorisë Speciale për raportin e ekspertizës nga instituti ...

Sveçla për rastin Dehari: Kush ia kërkoi Prokurorisë Speciale që me nxitim të flas pjesshëm?

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas publikimit të Prokurorisë Speciale për raportin e ...

Ministria e Drejtësisë me akuza ndaj Prokurorisë Speciale për manipulim në rastin Dehari

Gjatë ditës së sotme Ministria e Drejtësisë me anë të një njoftimi ka thënë se drejtësia ...

Tomë Gashi për ekspertizën zvicerane të Deharit: Prokuroria Speciale duhet të tregoj të vërtetën - pa manipulime

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas publikimit të njoftimit nga Prokuroria Speciale ku thuhet se ekspertiza zvicerane nuk gjeti ADN ...

Prokuroria: Ekspertiza zvicerane nuk gjeti ADN tjetër në objektet që kanë qenë në kontakt me Deharin

Më shumë se 5 vite janë bërë prej kur aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, ishte gjetur pa ...