Rezultatet e kerkimit për: Sali Mustafa

Albulena Haxhiu

Ministrja Haxhiu udhëton për në Hagë, pritet t'i takojë Krasniqin, Selimin, Gucatin, Haradinajn dhe Shalën

Ministrja e Drejtësisë e Kosovës, Albulena Haxhiu, nesër do të udhëtojë për në Hagë, ku ...

Von Bone: Salih Mustafa nuk ka kryer krime, duhet të shpallet i pafajshëm

Avokati i Salih Mustafës, Julius Von Bone, ka deklaruar se i mbrojturi i tij asnjëherë nuk ka ndaluar, ...

Avokati Salih Mustafës: Sulmi ndaj familjes Jashari nxiti rezistencën për pavarësi të Kosovës

Gjatë dhënies së deklaratës hyrëse, avokati i Salih Mutafës, Julius von Bone, ka thënë se ...

Salih Mustafës i vazhdohet paraburgimi në Hagë

Salih Mustafa, i njohur me nofkën e luftës si komandant “Cali” do të vazhdojë të qëndrojë në...

Gjykimi ndaj Salih Musatfës, dëshmitari sqaron deklaratën në të cilën 'Skifterat' i kishte quajtur 'Sorra'

Në seancën e sotme të gjykimit ndaj Salih Mustafës po dëgjohet dëshmitari Sejdi Veseli. Veseli gjatë ...

Në gjykimin kundër Salih Mustafës dëshmitari “nëse një serb e ka pasur një arsye të vdiste në Kosovë, një ushtar i UÇK-së i ka pasur 100 arsye”

Në gjykimin ndaj Sali Mustafës i akuzuar për krime lufte po dëgjohet dëshmitari Fatmir Sopi. Dë...

Pikëpamje: Kosova në vitin 2022

Pas ardhjes në pushtet të partisë së majtë ‘Vetëvendosje’ e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti në mars të ...

Gjykimi i ish-eprorëve të UÇK-së "në të ardhmen"

Ka kaluar një vit prejse ish-eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi ...

Dëshmitari: Emrin BIA e kam mësuar pas luftës, por nuk e di nga kush

Në gjykimin kundër Salih Mustafës, ish komandant Calit, sot u dëgjua dëshmitari i pestë në kë...