Rezultatet e kerkimit për: Sali Mustafa

PSD proteston më 24 dhjetor kundër Gjykatës Speciale

Partia Socialdemokrate ka njoftuar se do të organizojë një protestë më 24 dhjtor ngaora 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti” për të ...

Kryetarët e Grupit Parlamentar të LVV-së e AAK-së deklarohen pas vendimit për dënimin e Salih Mustafës

Kryetarja e grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila dhe kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës ...

Haradinaj pas dënimit ndaj Sali Mustafës: Besoj fuqishëm në pafajësinë e UÇK-së

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se beson që ...

Shoqata për Krimet e Luftës 'Gjakova 98-99', e konsideron të padrejtë dënimin për Sali Mustafën

Shoqata për Krimet e Luftës, “Gjakova 98-99”, e ka konsideruar si të padrejtë vendimin e Gjykatës Speciale ...

Musliu: E tmerruar me vendimin e Speciales për dënimin me 26 vite për Sali Mustafën

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Speciale për ...

VIDEO - Salih Mustafa dënohet me 26 vjet burgim

Sali Mustafa i njohur me nofkën e luftës komandant “Cali” është gjetur fajtor për ndalim arbitrar, torturë, ...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës, dëshmitari Halimi rrëfen për qendrën stërvitore të UÇK-së në Zllash

Dëshmitari i njëmbëdhjetë Musli Halimi po dëshmon në gjykimin ndaj Salih Mustafës që po zhvillohet ...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës, dëshmitari rrëfen për plagosjen e Nuredin Ibishit e Kapllan Parduzit

Ish-pjesëtari i UÇK-së Shaqir Rrahimi po dëshmon në gjykimin ndaj Salih Mustafës që po zhvillohet në ...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës, 'Komandant Leka' rrëfen për BIA-n dhe Policinë Ushtarake

Dëshmitari i nëntë i mbrojtjes, Nuredin Ibishi i cili po dëshmon në gjykimin ndaj Salih Mustafës, ...