Rezultatet e kerkimit për: Darko Tasiq

Telefonata mes seancës: Prokurorja siguron dëshminë e gazetarit anglez për krimet në Krushë të Vogël

Një telefonatë që prokurorja Drita Hajdari e ka pranuar gjatë seancës gjyqësore, ka zgjidhur “ngërçin” në ...

Hetimet për masakrën e Reçakut, flet prokurorja speciale

Sot bëhen 21 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme ...

I ftuari nga Specialja dëshmoi në gjykimin për krime lufte ndaj shqiptarëve

Në vazhdën e ftestave për intervistim nga Prokuroria e Specializuar në Hagë, sot është ftuar edhe  Agron Limani.

Viti i ‘ftesave speciale’ të komandantëve të UÇK-së

Thirrja e ish-komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për t’u marrë në pyetje nga prokurorët ...

Gjykimi për krime lufte në Krushë të Vogël mbetet pezull në pritje të dëshmisë nga gazetari britanik

Kanë kaluar 7 muaj që nga prilli i vitit  2019, që kur Gjykata e Prizrenit nëpërmjet  Ministrisë së Drejtësisë ë...

Gjykimi për vrasjet në Krushë të Vogël në pritje të dëshmisë së gazetarit anglez

Gjykimi i Darko Tasiqit, i akuzuar për masakrën ndaj bashkëfshatareve të tij shqiptarë në Krushë të Vogë...

Masakra në Krushë të Vogël, gjykimi i Darko Tasiqit drejt fundit

Gjykimi i Darko Tasiqit, i akuzuar për masakrën ndaj bashkëfshatarëve të tij shqiptarë në Krushë të ...

Gjykimi për masakrën në Krushë të Vogël, Ministria e Drejtësisë nuk i përgjigjet Gjykatës

Darko Tasiq, i cili deri në vitin 1999 kishte jetuar në Krushë të Vogël bashkë me familjen e tij, tash ...

Dëshmitë për krimet në Krushë të Vogël, përloten të pranishmit në Gjykatë

Në gjykimin e Darko Tasiqit, i akuzuar për krime lufte, të kryera në Krushë të Vogël, është shfaqur ...