​Për shkak të borës mbyllen shkollat në ShBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e tyre.

Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë e borës dhe akullit goditën verilindjen e ShBA-së.

Mediat amerikane njoftojnë, se në shtetin e Uashingtonit, tre stuhive të dëborës janë regjistruar gjatë shkurtit.

Gjatë janarit dhe shkurtit, në disa pjesë të vendin temperaturat kanë arritur deri në -51 gradë Celsius./21Media

12 Shkurt 2019 - 00:08

RTV 21 12/02/2019 - 00:08
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend