Foto: Ilustrim

Tentim Vrasje në Gjakovë

Policia rajonale  në Gjakovë ka njoftuar sot se në fshatin Smolicë ka ndodhur një tentim vrasje ndaj dy personave përderisa po lëviznin me veturë.

Policia thotë se patrullat menjëherë i janë përgjigjur vendit të ngjarjes ku kanë dalë të gjitha njësitet relevante së bashku me prokurorin e shtetit.

“Sipas hetimeve preliminare dy qytetarë të moshës madhore ishin duke lëvizur me automjetin e tyre të udhëtarëve dhe në hyrje të fshatit nga një person i dyshuar, dyshohet se është shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit. Personi i dyshuar është larguar nga vendi i ngjarjes me ndihmën e një personi tjetër, i cili me automjetin e tij e ka asistuar të dyshuarin për ikje”, thuhet në komunikatën e policisë në Gjakovë.

Nga të shtënat me armë nuk ka pasur lëndime në njerëz përveç dëmtimit të automjetit.

“Në vendin e ngjarjes janë marrë të gjitha provat materiale dhe rasti po hetohet nga Sektori Rajonal për Hetime nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Gjakovë. Policia e Kosovës me njësitë e saj relevante është duke punuar intensivisht në zbardhjen e këtij rasti dhe arrestimin e personave të dyshuar”, thuhet në komunikatë.

21 Prill 2017 - 15:14

Lekë Muqaj 21/04/2017 - 15:14
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend