Policia shqiptare - Foto: Rtv21

Sekuestrohen 517 Kg Kanabis Sativa

517 kg kanabis sativa dhe 1440 fishekë luftarakë ka sekuestruar policia e qarkut të Gjirokastrës në kuadër të operacionit të koduar “Bishanaj”.

NDËRLIDHUR

Kontrollet janë bërë në fshatin Zhapokikë, ku në afërsi të një banese janë gjetur 60 thasë me kanabis me kërcej e gjethe dhe sasia e fishekëve.

Në pranga ka rënë Neim Bishani, 54 vjeç për prodhim të lëndëve narkotike dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit.

Ndërsa në gjendje të lirë procedohet kryeplaku i fshatit Zhapokikë, Q. R., 63 vjec për moskallëzim krimi dhe shpërdorim detyre. /21Media

31 Gusht 2017 - 14:41

RTV 21 31/08/2017 - 14:41
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend