Avokati Azem Vllasi pranohet në QKUK pas plagosjes me armë zjarri - Foto: KALLXO.com

Policia: Po e Hetojmë Vrasjen në Tentativë të Vllasit

Përmes një komunikate, Policia njofton se ka ndërmarrë një varg veprimesh në përpjekje për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin.

Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë njofton përmes një komunikate se sot rreth orës 08:00, Policia ka marrë informacionin se në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri.

“Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes”, thuhet në komunikatën e Zyrës për Marrëdhënie me Publikun dhe Media.

Sipas njoftimit, me të dalë në vendin e ngjarjes Policia ka konstatuar se ka të bëjë me vrasje në tentative, ku nga arma e zjarrit ka marrë plagë viktima A.V, mashkull, 68 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili menjëherë është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Policia me një intensitet të shtuar ka ndërmarrë një varg  veprimesh operative e hetimore, në përpjekje për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin.

http://kallxo.com/plagoset-avokati-azem-vllasi/

13 Mars 2017 - 09:34

Kallxo 13/03/2017 - 09:34
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend