// E enjte ORA 20:20

0

1 Dhjetor 2007

Zgjedhjet Lokale 2007 – Malishevë, balotazhi

Zgjedhjet lokale '07

NDËRLIDHUR

Droga
 

Arsyetimi i Prokurores që e mbylli rastin për drogë të djalit të kolegut

Policia e Kosovës në nëntor të vitit 2014, kishte dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë e Prishtinës nën dyshimin se Valdrin Gecaj, djali i prokurorit të Prokurorisë Speciale Haki Gecaj, kishte kryer veprën penale të ”Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope, ose analoge” nga neni 275 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Siç transmetoi […]

Droga
 

Prokuroria ia mbylli rastin me drogë djalit të Prokurorit Special

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” kësaj radhe transmetoi hulumtimin ekskluziv që tregoi se si iu mbyll rasti djalit të prokurorit special Haki Gecaj, i cilit ishte kapur me drogë. Hulumtimi solli fakte dhe dëshmi për mënyrën se si prokurori e shtetit i trajton rastet kur të dyshuar janë familjarë të prokurorëve. Gjetjet e ekipit të “Drejtësia […]

iran
 

Arrestohet dhunshëm gruaja pa mbulesë në Iran

Në Iran, një incizim ku shihen pamje të dhunshme teksa arrestohet një grua për mosvendosje të mbulesës, është përhapur në masë të madhe dhe ka nxitur reagime të shumta. Ndiqni pamjet gjatë arrestimit të saj: Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Shqipëri
 

Vetingu djeg prokuroren Besa Nikëhasani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi të premten nga fuksioni prokuroren e apelit Besa Nikëhasani, pasi procesi i rivlerësimit ka zbuluar se ajo nuk e justifikon pasurinë e saj të deklaruar me burime të ligjshme. Trupa gjykuese e udhëhequr nga Suela Zhegu, relatore Genta Tafa Bungo dhe anëtare Pamela Qirko deklaroi se në përfundim të […]

botë
 

Mali i Zi i vendos sanksione djalit të ish-presidentit ukrainas

Mali i Zi ka përditësuar listën e tij të sanksioneve kundër atyre që dyshohet se janë përfshirë në krime financiare në Ukrainë duke përfshirë në të edhe djalin e ish-presidentit ukrainas, Viktor Yanukovych. Qeveria e Malit të Zi ka vendosur një listë të re sanksionesh ndaj politikanëve dhe biznesmenëve ukrainas dhe rusë që dyshohet se […]

LDK
 

Haziri: Nuk ka përçarje në LDK, është vetëm vrojtim gazetaresk

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë që LDK është më unike se kurrë dhe se përqarjet e përfolura në publik në këtë parti nuk ekzistojnë brenda, por se ky është vetëm “vrojtim gazetaresk”. “Nuk ka plasaritje mes kolegëve. Ka harmomi të plotë. Është vrojtim gazetaresk, s’ka të bëjë me LDK-në brenda”, ka thënë Haziri […]

TË FUNDIT

Droga
 

Arsyetimi i Prokurores që e mbylli rastin për drogë të djalit të kolegut

Policia e Kosovës në nëntor të vitit 2014, kishte dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë e Prishtinës nën dyshimin se Valdrin Gecaj, djali i prokurorit të Prokurorisë Speciale Haki Gecaj, kishte kryer veprën penale të ”Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope, ose analoge” nga neni 275 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Siç transmetoi […]

Droga
 

Prokuroria ia mbylli rastin me drogë djalit të Prokurorit Special

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” kësaj radhe transmetoi hulumtimin ekskluziv që tregoi se si iu mbyll rasti djalit të prokurorit special Haki Gecaj, i cilit ishte kapur me drogë. Hulumtimi solli fakte dhe dëshmi për mënyrën se si prokurori e shtetit i trajton rastet kur të dyshuar janë familjarë të prokurorëve. Gjetjet e ekipit të “Drejtësia […]

iran
 

Arrestohet dhunshëm gruaja pa mbulesë në Iran

Në Iran, një incizim ku shihen pamje të dhunshme teksa arrestohet një grua për mosvendosje të mbulesës, është përhapur në masë të madhe dhe ka nxitur reagime të shumta. Ndiqni pamjet gjatë arrestimit të saj: Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Shqipëri
 

Vetingu djeg prokuroren Besa Nikëhasani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi të premten nga fuksioni prokuroren e apelit Besa Nikëhasani, pasi procesi i rivlerësimit ka zbuluar se ajo nuk e justifikon pasurinë e saj të deklaruar me burime të ligjshme. Trupa gjykuese e udhëhequr nga Suela Zhegu, relatore Genta Tafa Bungo dhe anëtare Pamela Qirko deklaroi se në përfundim të […]

botë
 

Mali i Zi i vendos sanksione djalit të ish-presidentit ukrainas

Mali i Zi ka përditësuar listën e tij të sanksioneve kundër atyre që dyshohet se janë përfshirë në krime financiare në Ukrainë duke përfshirë në të edhe djalin e ish-presidentit ukrainas, Viktor Yanukovych. Qeveria e Malit të Zi ka vendosur një listë të re sanksionesh ndaj politikanëve dhe biznesmenëve ukrainas dhe rusë që dyshohet se […]

Këshilli Shtetëror i Cilësisë
 

Zgjedhet kryetari i Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka ftuar sot në takimin e parë konstituiv të Këshillit Shtetëror të Cilësisë. “Në praninë e 5 anëtarëve vendorë të këtij Këshilli dhe në komunikim të drejtpërdrejtë (online) me 3 anëtarët ndërkombëtarë, me shumicë të votave, kryetar i KShC-së u zgjodh, z. Gazmend Luboteni”, ka shkruar ministri. Ai tha se […]

Tash

NA NDIQNI

Vetingu djeg prokuroren Besa Nikëhasani

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend