// E enjte ORA 20:20

0

4 Dhjetor 2007

Zgjedhjet Lokale 2007 – Kamenicë, balotazhi

Zgjedhjet lokale '07

NDËRLIDHUR

Ramiz Kelmendi
 

Gjykata ia konfirmon aktakuzën për vjedhje të rrymës, Ramiz Kelmendi paralajmëron ankesë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e të akuzuarit Ramiz Kelmendi për hedhjen e aktakuzës dhe pushimin e procedurës penale. Njëjtë kishte vepruar edhe më herët Gjykata Themelore në Prishtinë, kur Kelmendi kishte ushtruar ankesë në Gjykatën e Apelit të Kosovës. Gjykata e Apelit përmes aktvendimit ka aprovuar ankesën e të akuzuarit Ramiz Kelmendi, […]

Punësimet
 

Gjilani ‘rahaton’ mësimdhënësit nga konkursi i anuluar

Dhjetëra mësimdhënës përfituan kontrata të përkohshme nëpër institucione arsimore në Gjilan duke qenë në mes të procedurave administrative të stërzgjatura të konkursi të rregullt. 24 mësimdhënës të pranuar në një konkurs që më pas u anulua me vendim të Kryetarit të Gjilanit, po mbajnë pozitat e tyre tash e tre muaj derisa konkursi i ri […]

ligjërata
 

Serwer: Nuk ka asgjë më të rëndësishme se sistemi gjyqësor

Profesori Daniel Serwer tha sot se sistemi i drejtësisë është tejet i rëndësishëm për Kosovën. Serwer ligjëroi në temën “Ballkani, BE-ja dhe SHBA-të: A mund të Sinkronizohen përsëri?”, të organizuar nga Instituti Kosovar për Hulumtim dhe Zhvillim të Politikave. “Po e përsëris çfarë kam thënë edhe të martën në Maqedoni: nuk ka asgjë më të […]

porosia
 

Tusk porosit që Kosova i është afruar liberalizimit të vizave

Në një konferencë për gazetarë ku doli me Presidentin Hashim Thaçi, kryetari i Këshillit të Europës Donald Tusk tha se Kosova i është afruar liberalizimit të vizave. “Unë dua të ju përgëzoj për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, kjo u ka ofruar me liberalizmin e vizave”, tha Tusk. Zyrtari i lartë […]

TË FUNDIT

Ramiz Kelmendi
 

Gjykata ia konfirmon aktakuzën për vjedhje të rrymës, Ramiz Kelmendi paralajmëron ankesë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e të akuzuarit Ramiz Kelmendi për hedhjen e aktakuzës dhe pushimin e procedurës penale. Njëjtë kishte vepruar edhe më herët Gjykata Themelore në Prishtinë, kur Kelmendi kishte ushtruar ankesë në Gjykatën e Apelit të Kosovës. Gjykata e Apelit përmes aktvendimit ka aprovuar ankesën e të akuzuarit Ramiz Kelmendi, […]

ligjërata
 

Serwer: Nuk ka asgjë më të rëndësishme se sistemi gjyqësor

Profesori Daniel Serwer tha sot se sistemi i drejtësisë është tejet i rëndësishëm për Kosovën. Serwer ligjëroi në temën “Ballkani, BE-ja dhe SHBA-të: A mund të Sinkronizohen përsëri?”, të organizuar nga Instituti Kosovar për Hulumtim dhe Zhvillim të Politikave. “Po e përsëris çfarë kam thënë edhe të martën në Maqedoni: nuk ka asgjë më të […]

Konferenca
 

Thaçi: BE e Ballkani kurrë nuk kanë qenë më afër

Presidenti Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët me kryetrit e Këshillit të Europës Donald Tusk tha se BE-ja është afruar me vendet ballkanike. “BE dhe rajoni i Ballkanit Perëndimor, përfshi edhe Kosovën nuk kanë qenë kurrë me afër njëri tjetrit se sot”, tha Thaçi. Presidenti foli edhe për dialogun me Serbinë. “Kosova mbetet e […]

Policia e Kosoves
 

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Shashkovc të Prishtinës

Në fshatin Shashkovc të komunës së Prishtinës një burrë ka informuar se gjatë punimit të tokës ka vërejtur një mjet të dyshuar të pashpërthyer. Njësiti përkatës policor ka bërë sigurimin e vendit të ngjarjes. Sipas raportit të Policisë, Njësiti për Deminim i FSK-së dhe KFOR-it amerikan kanë bërë tërheqjen e mjetit pa incidente. KALLXO.com shkroi […]

Tash

NA NDIQNI

Konkursi për drejtor të Policisë shpallet javën e ardhshme

by Adelina Ahmeti
NA NDIQNI

Send this to a friend