//E enjte ORA 20:20

30,118

30 Dhjetor 2016

Kalkulimet e Shqiptarëve të Maqedonisë

Në edicionin e fundit për këtë vit, emisioni “Jeta në Kosovë” udhëtoi në Maqedoni për t’i intervistuar liderët politikë shqiptarë rreth bisedimeve për formimin e koalicionit qeveritar pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare që u mbajtën atje më 11 dhjetor.

Jeta Xharra ka intervistuar në Tetovë kryetarin e bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, partia e të cilit ishte befasia e këtyre zgjedhjeve si dhe kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Reformuar, Ziadin Sela.

Në këto intervista, Ahmeti, Kasami e Sela flasin për rezultatet e zgjedhjeve dhe mundësitë për koalicione të reja në Maqedoni.

NDËRLIDHUR

parku i gjilanit
 

VIDEO- Parkun e Gjilanit e Mbulojnë Mbeturinat

Një qëndrim në park në këto ditë të vapës së verës mund të jetë zgjidhje e mirë për qytetarët por në parkun e Gjilanit, sytë e pushuesve po përballen me një situatë të rëndë. Mbeturinat e lëna nga vetë ata që kalojnë kohën në këtë vend në zemër të qytetit e kanë bërë të pamundur […]

Nënë Tereza
 

Kardinali Shqiptar Flet për Takimin me Nënën Tereze

Kardinali shqiptar, Ernest Troshani, do të jetë i dërguari i veçantë i Papa Françeskut në kremtimin e shugurimit të Katedrales “Nënë Tereza” në Prishtinë. Në intervistën e dhënë për RTV21 në Firence të Italisë, Troshani ndër të tjera flet për takimin që dikur kishte me të shenjtën Nënë Tereza, për dashurinë siç thotë ai të […]

TË FUNDIT

sulmi ndaj gazetarit
 

Partitë Politike Dënojnë Sulmin ndaj Gazetarit Olluri

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj drejtorit të portalit “Insajderi”, Parim Olluri. Lajmin për sulmin ndaj Ollurit kreu i LDK-së e ka quajtur shumë shqetësues. “Në një shoqëri, në të cilën duhet të kultivohet e drejta e fjalës publike, aktet e tilla janë të ulëta, të papranueshme dhe të dënueshme”, […]

Albin Kurti
 

Kurti: PAN të Përgatitet për një Hedhje të Re

Bojkoti i koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) është opozitarizëm ndaj Kuvendit të Republikës dhe Lëvizjes Vetëvendosje dhe dyfishimit të forcës progresive që u bë partia më e madhe në vend, ka thënë Albin Kurti në një postim në “Facebook”. Sipas kandidatit për kryeministër nga radhët e VV-së, në thelb të bojkotit të PAN-it ndodhet mospranimi i rezultatit […]

Partitë Politike Dënojnë Sulmin ndaj Gazetarit Olluri

by Naser Sertolli
NA NDIQNI

Send this to a friend