//E enjte ORA 20:20

59,435

25 Maj 2017

Intervistë: Ziadin Sela e Ditmir Bushati

Sonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u transmetuan intervistat me kryetarin e Lëvizjes për Reforma- PDSH, Ziadin Sela, dhe ministrin e jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati.

Në intervistën me Selën, e para që nga incidenti në Kuvendin e Maqedonisë ku ai mori lëndime të rënda, ai rrëfen për momentet e sulmit të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.

Në intervistën me Jeta Xharrën, Sela flet se si ndodhi incidenti dhe kush janë iniciuesit dhe ekzekutuesit e sulmit ndaj tij dhe deputetëve tjerë.

Çfarë mesazhi dëshiruan të përçojnë sulmuesit me sulmin ndaj Selës?

Si e vlerëson ai Zoran Zaevin dhe çka thotë për maqedonasit?

Sela flet edhe për projektin e tij federalizimin e Maqedonisë dhe për gjendjen e shqiptarëve në këtë shtet.

Në një intervistë tjetër, flet edhe ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati.

Jeta Xharra e ka pyetur Bushatin për gjendjen e shqiptarëve në rajon dhe rolin e Shqipërisë në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve.

Bushati flet edhe për bllokadën e autostradës energjetike mes Kosovës e Shqipërisë.

NDËRLIDHUR

TË FUNDIT

 

VIDEO Digjet një Shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e së shtunës në Lagjen Tauk Bahçe të Prishtinës. Siç raporton gazetari i KALLXO.com zjarrfikësit janë duke tentuar ta shuajnë zjarrin ndërsa nuk ka ndonjë raportim për persona të lënduar Në linkun e mëposhtëm mund të shihni pamje të filmuara gjatë zjarrit.     Share on Facebook Share […]

‘Mbledhja e Prindërve’ për Votën e Teuta Rugovës

by Përparim Isufi
NA NDIQNI

Send this to a friend