// E enjte ORA 20:20

9,865

2 Mars 2018

Intervistë: Vlora Çitaku

vlora çitaku

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’ transmetoi intervistën ekskluzive me Ambasadoren e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Diplomatja flet për vështirësitë e sukseset e misionit të saj në Amerikë dhe jetën e politike të saj që nga paslufta.

Çfarë kishte biseduar ajo me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump në takimin e tyre të parë?

Si kishte reaguar ndaj akuzës për trafikim të armëve ndaj punëtorëit të ambasadës të cilën e udhëheq?

Përballë Jeta Xharrës, Çitaku flet edhe lidhur me kohën kur ajo ishte pjesë e përgjimeve të publikuara në aferën e ashtuquajtur ‘Pronto’.

Në këtë emision mund të ndiqni edhe një përmbledhje të përballjeve të Çitakut me Ministrin e Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

NDËRLIDHUR

Jeta në Kosovë
 

Sonte në Jeta në Kosovë: Intervistë me Vlora Çitakun

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’,  sonte transmeton intervistën ekskluzive me Ambasadoren e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Diplomatja flet për vështirësitë e sukseset e misionit të saj në Amerikë dhe jetën e politike të saj që nga paslufta. Çfarë kishte biseduar ajo me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump në takimin e tyre të parë? Si kishte […]

TË FUNDIT

kotja
 

FOTO: Kryeministri Kotet në Kuvend

Kryeministri i Kosovës duket se është lodhur nga angazhimet e tij. Për këtë arsye, ai e ka shfrytëzuar seancën e Kuvendit të Kosovës për votimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, për ta bërë një sy gjumë. Sipas fotografive të fotografit të KALLXO.com nga seanca, kryeministri Ramush Haradinaj është […]

gjyqësor i hapur
 

Prokuroria: Sekiraqa e Vodhi “iPhone 4”

Në disa faqe aktakzuë prokuroria e Prishtinës ka përshkruar mënyrën e egër se si një qytetari të Prishtinë i ishte vjedhur një “iPhone”. Viktima ishte ankuar në polici se një person gjysmë i maskuar i kishte grabitur telefonin “iPhone”. Pas hetimeve të kryera, prokuroria pretendon se agresori ishte Bujar Sekiraqa. Ai pretendohet se duke përdorur […]

 

Daut Haradinaj Rexhep Selimit, Lëri Pallavrat

Në debatin për demarkacionin Daut Haradinaj e Rexhep Selimi kanë shkëmbyernjë replikë interesante. Pas fjalimi të Rexhep Selimit Deputeti Daut Haradinaj i ka kujtuar Selimit që tash nuk ka më ushtarë pas veti. “Rexha e din qysh ndërrohen kufijtë, po ski ushtar pas veti. O Rexhë po lej ato pallavra” ka thënë Haradinaj.  I menjëhershëm […]

rexhep selimi
 

‘Zv.kryeministri më Pyeti: A Ka Picë në Ato Pako?’

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, i është përgjigjur nga foltorja e Kuvendit të Kosovës pyetjes së një gazetari, i cili, sipas tij, e kishte pyetur se çka e pyeti zëvendëskryeministri në momentin kur po i vendosnin para kryeministrit Haradinaj kutitë me peticionin e 205 mijë qytetarëve kundër Demarkacionit. “Më pyeti: Çka ka në ato […]

Albin Kurti
 

Kurti: VV Voton Dokumentin që Korrigjon Kufirin e Jo Atë që Premton Korrigjimin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ku deputetët janë mbledhur për të votuar Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit, tha se Vetëvendosje do ta votojë një dokument që korrigjon kufirin e jo një dokument që premton korrigjimin. “Deklarata e presidenteve për Vetëvendosjen është mashtrim. Ajo është […]

Tash

NA NDIQNI

Daut Haradinaj Rexhep Selimit, Lëri Pallavrat

by Erjonë Popova
NA NDIQNI

Send this to a friend