// E enjte ORA 20:20

12,186

22 Shkurt 2018

Intervistë: Atifete Jahjaga

Atifete Jahjaga

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’ transmetoi intervistën ekskluzive me ish-Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Presidentja e parë grua në Europën Juglindore flet në ‘Jeta në Kosovë’, për kohën sa ka qenë në detyrë.

Cilat ishin veprimet apo mosveprimet e saja si Presidente për të cilat ajo është penduar?

Si e ka pritur Jahjaga padinë për shpifje nga familja e Shyhrete Berishës?

Përballë Jeta Xharrës, ish-Presidentja flet për herë të parë për një dhuratë që ajo pretendon që i ishte bërë në vlerë të lartë monetare, nga një biznes kosovar.

NDËRLIDHUR

TË FUNDIT

gjykimi i ramadan mujes
 

Në Rigjykimin e Ramadan Mujës Lexohen Deklaratat e Dëshmitarëve

Ka vazhduar shqyrtimi gjyqësor në rigjykimin e ish-kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, si dhe ish-zyrtarëve të kësaj Komune. Gjatë kësaj seance trupi gjykues ka vazhduar me leximin e deklaratave të dëshmitareve të cilat i kanë dhënë gjatë shqyrtimit të kaluar gjyqësor. Ditën e sotme u lexuan deklaratat e dhjetë dëshmitarëve: Jetish Abdullahu, Elder […]

 

Demarkacioni Arsyeja e Dorëheqjes së Humollit nga AAK

Fatmir Humolli, kryetar i degës së AAK-së në Podujevë  ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij në partinë e Ramush Haradinajt. Humolli ka qenë njëri ndër komandantët më në zë të UÇK-së së Zonës Operative të Llapit. Pas luftës ka qenë për shumë vjet anëtar i LKÇK-së. Në zgjedhjet e fundit lokale ka garuar për […]

Urimi
 

Trump e Uron Putinin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka biseduar në telefon me presidentin rus, Vladimir Putin, dy ditë pas rizgjedhjes së këtij të fundit në krye të shtetit rus. Trump tha se e ka uruar Putinin dhe se shpreson se ata do të takohen në “një të ardhme jo të largët” për të diskutuar garën […]

demarkacioni
 

Pikëpyetjet e Nait Hasanit për Votën e Demarkacionit

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, nuk e ka qartësuar qëndrimin e tij për demarkacionin. Në fjalimin e tij gjatë debatit për këtë çështje në Kuvend, Hasani kritikoi klasën politike në vend, ndërsa nuk u shpreh qartë nëse ka ndryshuar qëndrim nga qëndrimi i tij i mëparshëm kundër marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi. “Unë […]

Donacioni
 

Japonia i Dhuron Mitrovicës një Autoambulancë dhe Pajisje Mjekësore

Nga shtatë projektet që do të mbështeten dhe financohen nga Ambasada japoneze, në vlerë 470 mijë euro, do të përfitojë edhe Komuna e Mitrovicës. Përmes një komunikate, Komuna e Mitrovicës thotë se do të përfitojë një autoambulancë dhe pajisje mjekësore për laboratorin e QKMF-së . Vlera e këtij projekti arrin shumën prej 80.000 euro. Kryetari […]

kotja
 

FOTO: Kryeministri Kotet në Kuvend

Kryeministri i Kosovës duket se është lodhur nga angazhimet e tij. Për këtë arsye, ai e ka shfrytëzuar seancën e Kuvendit të Kosovës për votimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, për ta bërë një sy gjumë. Sipas fotografive të fotografit të KALLXO.com nga seanca, kryeministri Ramush Haradinaj është […]

Tash

NA NDIQNI

Trump e Uron Putinin

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend