// E enjte ORA 20:20

16,589

11 Nëntor 2016

Enigmat e Vdekjes së Astrit Deharit

Pesë ditë pas vdekjes enigmatike të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari në qendrën e paraburgimit në Prizren, drejtues të Shërbimit Korrektues të Kosovës kanë folur në emisionin “Jeta në Kosovë” rreth kësaj ngjarjeje tragjike dhe sigurisë në burgjet e Kosovës në përgjithësi.

Në emisionin e moderuar nga Jeta Xharra, drejtues të ShKK-së, prokurorë, monitorues burgjesh, avokatë e gazetarë flasin për atë se si funksionon sigurua në burgjet e Kosovës dhe si mund të adresohen të metat e evidentuara nëpër raporte të ndryshme.

Në këtë emision debatojnë: Sokol Zogaj e Burim Buleshkaj nga Shërbimi Korrektues, Shqipdon Fazliu (prokuror), Alban Muriqi (QKRMT), Asdren Hoxha (avokat) dhe Kreshnik Gashi (gazetar).

NDËRLIDHUR

debat pernime
 

#DebatPernime për 38 Komunat e Kosovës

Që nga 21 shtatori, për çdo mbrëmje nga ora 19:45 në TV21 dhe drejtpërdrejt në faqen e KALLXO.com në Facebook, kandidatët për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale të 22 tetorit do t’i shpalosin programet e tyre në #DebatPernime të moderuar nga Jeta Xharra. Rreth 200 kandidatë për kryetarë të komunave do të dalin përballë […]

 

Frikësimi i Investitorëve

Emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimi lidhur me problemet me të cilat po përballen investitorët në komunat e Kosovës. Në këtë hulumtim transmetohet rrëfimi i Adem Elshanit nga fshati Nagavc i Rahovecit, i kthyer nga Zvicra për të investuar në Kosovë, për pamundësinë që ta ndërtojë një fermë. Çka thotë kryetari i komunës së Rahovecit […]

vdekjet e dyshimta
 

VIDEO: Zhvarrosen Personat që Vdiqën në QKUK

Ekipet e Institutit të Mjekësisë Ligjore kanë zhvarrosur sot tre personat që vdiqën në QKUK në rrethana të dyshimta. Procesin e zhvarrimit të të vdekurve në raste të dyshimta po e kritikon drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu. Ai tha se në raste të tilla, për të kuptuar shkaqet e vdekjes autopsia duhet […]

TË FUNDIT

kërkesa për njohje
 

Thaçi Kërkon Njohje nga Saint Vincent dhe Grenadine

Në margjina të seancës së radhës të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, presidenti Hashim Thaçi, i cili po kryeson delegacionin kosovar, ka takuar edhe zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Saint Vincent dhe Grenadines, Sir Louis Straker. Presidenti Thaçi ka kërkuar nga zyrtari i këtij vendi të Karaibeve njohjen e shtetit të Kosovës, […]

Kuvendi i Kosovës
 

Partitë Ndajnë Komisionet Parlamentare

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit, e cila është duke vazhduar, partitë politike janë marrë vesh për ndarjen e komisioneve parlamentare. Sipas një ndarje që është bërë në mbledhje, Vetëvendosje ka marrë drejtimin e katër komisioneve, PDK e LDK nga tri ndërsa AAK një komision. Kësisoj, Vetëvendosje do ta drejtojë Komisionin Parlamentar për […]

Tash

NA NDIQNI

Thaçi: Kosova i Është Mirënjohëse Turqisë

by Bekim Muhaxheri
NA NDIQNI

Send this to a friend