// E enjte ORA 20:20

3,758

8 Dhjetor 2016

Efekti i Kallxuesit Murat Mehmeti

Emisioni “Jeta në Kosovë” sonte iu kushtua Javës Kundër Korrupsionit nga një perspektivë tjetër.

Për tri javë, shikuesit kanë mundur ta shohin një skandal brenda Administratës Tatimore të Kosovës në çështjen e njohur si Vjedhja e Organizuar Tatimore.

Në këtë emision, prokurori Lulzim Sulejmani, këshilltari i Kryeministrit Besnik Berisha, shefi i Agjensisë Kundër Korrupsionit Shaip Havolli dhe themeluesi KALLXO.com Faik Ispahiu debatuan për hapat që duhet të ndërmerren pas këtij denoncimi për vjedhjet milionëshe në tatime dhe mbrojtjen e kallxuesit të korrupsionit, Murat Mehmeti.

Pjesa e parë: Vjedhja e Organizuar Tatimore

Pjesa e dytë: Vjedhja e Organizuar Tatimore

Pjesa e tretë: Vjedhja e Organizuar Tatimore

NDËRLIDHUR

debat pernime
 

#DebatPernime për 38 Komunat e Kosovës

Që nga 21 shtatori, për çdo mbrëmje nga ora 19:45 në TV21 dhe drejtpërdrejt në faqen e KALLXO.com në Facebook, kandidatët për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale të 22 tetorit do t’i shpalosin programet e tyre në #DebatPernime të moderuar nga Jeta Xharra. Rreth 200 kandidatë për kryetarë të komunave do të dalin përballë […]

 

Frikësimi i Investitorëve

Emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimi lidhur me problemet me të cilat po përballen investitorët në komunat e Kosovës. Në këtë hulumtim transmetohet rrëfimi i Adem Elshanit nga fshati Nagavc i Rahovecit, i kthyer nga Zvicra për të investuar në Kosovë, për pamundësinë që ta ndërtojë një fermë. Çka thotë kryetari i komunës së Rahovecit […]

vdekjet e dyshimta
 

VIDEO: Zhvarrosen Personat që Vdiqën në QKUK

Ekipet e Institutit të Mjekësisë Ligjore kanë zhvarrosur sot tre personat që vdiqën në QKUK në rrethana të dyshimta. Procesin e zhvarrimit të të vdekurve në raste të dyshimta po e kritikon drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu. Ai tha se në raste të tilla, për të kuptuar shkaqet e vdekjes autopsia duhet […]

TË FUNDIT

Angela Merkel
 

Vështrim mbi Udhëheqjen e Kancelares Merkel

E lindur në Hamburg në vitin 1954, Angela Merkel u zhvendos me familjen e saj në Lindje të Gjermanisë si fëmijë, kur babait të saj iu ofrua një punë si pastor atje. Ajo u rrit në Templin, një qytet i vogël ky në veri të Berlinit. Pas rrëzimit të murit të Berlinit, vajza e turpshme […]

shpenzimet për propagandë
 

Kabineti i Gruevskit Shpenzoi 38 Milionë Euro për Propaganda e Fushata

Gjithsej 38 milionë euro nga buxheti shtetëror ka shpenzuar Qeveria paraprake për propaganda dhe fushata të transmetuara në mediat elektronike dhe të shtypura në Maqedoni. Siç kumtoi sot zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski, bëhet fjalë për fushatat për fëmijën e tretë, kundër abortit, Hulumtoje Maqedoninë, ditët e idesë, drurit, ushqimit… ndërsa në 38 milionët e […]

takimi haradinaj- vokrri
 

Vokrri Kërkon edhe 3 Milionë Euro për Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri Ramush Haradinaj në një takim me udhëheqjen e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ka biseduar, ndër të tjera, edhe për stadiumin kombëtar që do të ndërtohet në Bërnicë të Prishtinës. Në këtë takim, kreu i FFK-së, Fadil Vokrri, kërkoi përfshirjen e Qeverisë Haradinaj, përkatësisht të MKRS dhe Ministrisë së Financave në përshpejtimin e […]

Sllobodan Vujiçiq
 

Vujiçiq: Kosova të Përmbushë Obligimet ndaj Malit të Zi

Kryetari i Shoqatës së malazezëve në Kosovës, Sllobodan Vujiçiq, u ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe partive politike që të tejkalojnë konfliktet e brendshme dhe në kohën sa më të shkurtër të përmbushin obligimet e marra ndaj Malit të Zi dhe bashkësisë ndërkombëtare, përshirë dhe demarkacionin për kufirin. Ai ka thënë se Prishtina zyrtare që […]

kqz
 

KQZ Publikon Dizajnet e Fletëvotimeve Sipas Komunave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar sot dizajnet e fletëvotimeve që do të përdoren në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. KQZ ka publikuar fletëvotimet për kryetar komune, për kuvendet komunale dhe listat e kandidatëve. Në zgjedhjet e 22 tetorit do të garojnë mbi 7.000 kandidatë për kryetarë komunash dhe asamble komunale të 38 komunave […]

Tash

NA NDIQNI

Vokrri Kërkon edhe 3 Milionë Euro për Stadiumin e Prishtinës

by Naser Sertolli
NA NDIQNI

Send this to a friend