// E enjte ORA 20:20

Raportoni Korrupsionin!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
FLM!

RAPORTI JUAJ
ESHTE DERGUAR

0

0

28 Mars 2012

Edona Musa

Edona Musa merret me gazetari që nga viti 2001 duke punuar në disa media të shkruara kosovare ku ka trajtuar tema sociale dhe shëndetësore. Që nga viti 2003 deri në 2008 Musa ka punuar në gazetën e përditshme “Zëri”, ndërkohë që ka qenë bashkëpunëtore në agjencinë e lajmeve “KosovaLive”, në të përjavshmen “Zëri javor”, në revistën “Zana” dhe së fundi në gazetën “Kosova Sot”.

Musa ka diplomuar në Shkollën e Lartë të Gazetarisë “Faik Konica”, në Prishtinë në vitin 2002.

Musa është shpërblyer me vendin e dytë për storien më të mirë në vitin 2009 nga Asociacioni i Gazetarëve Profesionistë të Kosovës.

Ajo iu bashkua ekipit të BIRN-it në Kosovë në prill të vitit 2009 si monitoruese-gazetare për sektorin e shëndetësisë, ndërsa tani punon në cilësinë e gazetares hulumtuese pë emisionin Jeta në Kosovë,të cilin edhe e moderon kohë pas kohë.

NDËRLIDHUR

TË FUNDIT

beer fest1
 

Panik në ‘Beer Fest’

Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes thonë se policia është në shesh ndërsa organizatorët e festivalit kanë bërë thirrje vazhdimisht për qetësi.

Rio 2016 Presidenti Thaçi ia dorëzon flamurin e Kosovës "Ambasadores së Nderit", Majlinda Kelmendit - Foto: KALLXO.com
 

Presidenti ua Dorëzon Flamurin Olimpistëve

“Ju sportistët jeni ambasadorët më të mirë të vendit. Ju falenderoj për realizimin e ëndrrës së përbashkët. Do të jemi bashkë në Rio me flamurin e Kosovës”, tha presidenti, i cili dekoroi olimpistët me “Medalje Nderi” presidenciale.

Panik në ‘Beer Fest’

by Kallxo
NA NDIQNI