// E enjte ORA 20:20

Raportoni Korrupsionin!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
FLM!

RAPORTI JUAJ
ESHTE DERGUAR

0

0

21 Prill 2012

Drejtësia në Kosovë – Intervistë ekskluzive me Hasan Abazin

 

Këtë të diel, në ora 21.00 Drejtësia në Kosovë, transmeton intervistën ekskluzive me Hasan Abazin, të burgosurin e fundit politik në Sërbi.

Si ishte përvoja e tij në dhomën e burgut të Vranjes ku ishin 15 të burgosur me vetëm 9 krevatë? Cilët shqiptarë të tjerë mund të arrestohen nëse shkojnë në Serbi? Sa shqiptarë janë të shënuar si ‘dëshmitar’ të akuzës për shpijunazh ndaj NATO-s?

Derisa deputetët evropianë Kacin e Kukan kishin dërguar letër publike për lirimin e Hasan Abazit, si është e mundur që qeveria e Kosovës në asnjë deklaratë publike nuk e përmendi Abazin dhe nuk dërgoi letër publike drejtuar institucioneve ndërkombtare?  

Çfarë bëri djali i Hasan Abazit kur njëri prej avokatëve serb e telefonoi duke i kërkuar 20 mijë euro haraq për t’ia liruar babanë?

Ndiqini intervistat me Hasan e Haki Abazin këtë të diel në RTK, në orën 21:00 dhe reprizën të nesërmen në mesditë.

 

 


 

 

 

 

 

NDËRLIDHUR

Gjakove
 

Vidhet Uji i Ngrohtë i Ngrohtores së Gjakovës

Keqpërdorimi i ujit të ngrohtë nga persona të panjohur ka vënë në pikëpyetje funksionimin dhe ngrohjen e rregullt të banorëve të Gjakovës, ka thënë drejtori ekzekutiv i Ngrohtores, Admir Shala. Për ta eliminuar këtë dukuri, ai ka kërkuar ndihmën e Policisë

Policia
 

Transporti i Drogës në Goma të Kamionit

Shikoni reportazhin ekskluziv të xhiruar në bashkëpunim me Policinë e Kosovës gjatë konfiskimit të 60 kilogramëve marijuanë të destinuara për tregun Austriak. Facebook Twitter Google+ LinkedIn Print WhatsApp

TË FUNDIT

Gjakove
 

Vidhet Uji i Ngrohtë i Ngrohtores së Gjakovës

Keqpërdorimi i ujit të ngrohtë nga persona të panjohur ka vënë në pikëpyetje funksionimin dhe ngrohjen e rregullt të banorëve të Gjakovës, ka thënë drejtori ekzekutiv i Ngrohtores, Admir Shala. Për ta eliminuar këtë dukuri, ai ka kërkuar ndihmën e Policisë