// E enjte ORA 20:20

Raportoni Korrupsionin!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
FLM!

RAPORTI JUAJ
ESHTE DERGUAR

0

0

1 Qershor 2012

Drejtësia në Kosovë diskuton për rrëmbimin e një qytetari në Prizren – Pjesa e dytë

Këtë të diel në ora 21:00, “Drejtësia në Kosovë” transmeton pjesën e dytë të  emisionit për rrëmbimin e një qytetari të Prizrenit.

Si iu ndërpre masa e paraburgimit dy të arrestuarve të fundit Leonard Veshalli dhe Shukri Krasniqi?
Çfarë rrëfen Leonard Veshalli pas daljes nga burgu? Kush e kishte detyruar që të dëshmoj kundër Shukri Krasniqit?
A kishte Policë të implikuar në këtë rast? Si u keqtrajtua Leonardi edhe gjatë marrjes në pyetje nga hetuesit e DKKO-së?
Çfarë reagimi pati Shukri Krasniqi, pas daljes së tij nga burgu? Çfarë kërkon ai nga Policia dhe Prokuroria?
Si i dëgjoi Policia të shtënat me armë zjarri, ndaj Hidajet Gashit? Pse u mbajt i dyshuari vetëm 48 orë për këtë vepër penale?

Për të diskutuar lidhur me këto çështje, hulumtuesi Petrit Kryeziu ka intervistuar:

Leonard Veshalli, i liruar nga paraburgimi;
Shukri Krasniqi, i liruar nga paraburgimi;
dhe zyrtarë të Policisë së Kosovës.

Në fund të emisionit, “Drejtësia në Kosovë” transmeton aksione të drejtpërdrejta të Policisë së Kosovës.

NDËRLIDHUR

Jeta në Komunë
 

Jeta në Komunë: Klina

Bashota ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës së Klinës për të folur për dy vitet e para të mandatit të tij të tretë si kryetar i komunës. Debati është xhiruar një javë para se hetuesit nga policia dhe prokuroria t’i shkonin Bashotës në zyrë dhe në shtëpi për të marrë dokumente rreth […]

Jeta në Komunë
 

Jeta në Komunë: Pejë

Në “seancën” e asamblesë komunale të Pejës të moderuar nga jeta Xharra, Muhaxheri do të flasë para saj dhe asamblistëve komunalë për premtimet që ka dhënë dy vjet më parë kur garonte për ta drejtuar komunën. Sa janë realizuar premtimet e Gazmend Muhaxherit këto dy vjet? Çfarë thotë Muhaxheri për qeverisjen e tij? Cilat janë […]

TË FUNDIT

Ftesa e presidentes Jahjaga Fotografia: Facebook
 

Takimi te Presidentja Ndan Opozitën

Ftesa e presidentes Atifete Jahjaga për takim të liderëve të partive politike e ka përçarë bllokun opozitar. Ndërkohë që LVV ka njoftuar se nuk do të shkojë, Ramush Haradinaj do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës. Edhe te Nisma e Limajt ka disponim për të marrë pjesë.

Majlinda Kelmendi sërish e artë Fotografia: Facebook
 

Majlinda Sërish e Artë

Intonimi i himnit të Kosovës e ka emocionuar fort kampionen botërore Majlinda Kelmendi, e cila është stolisur edhe me një medalje të artë. Trajneri, Driton Kuka, tregoi se pas finales, për shkak të emocioneve, kanë folur shumë pak me Majlindën.

Irak barzani1
 

Kurdistani Irakian Drejt Referendumit për Pavarësi

Sipas kryetarit të rajonit, Masoud Barzani, referendumi për pavarësi do të ishte jodetyrues, do të mundësonte të dihet mendimi i popullit rreth pavarësisë dhe do të ishte mesazh për lidershipin politik kurd që të ekzekutojë vullnetin e popullit kur të vijë momenti i përshtatshëm