// E enjte ORA 20:20

0

10 Maj 2018

Aksham Pazar me Aeroport Ndërkombëtar 4

Aeroporti Nderkombetar

Sonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u transmetua intervista me drejtorin e  Aeroportit të Prishtinës, Haldun Firat Kokturk, dhe ish mbikëqyrësin e kontratës mes Qeverisë dhe LIMAK-ut, Lorik Fejzullahu.

Cilët janë familjarët e zyrtarëve të lartë në institucionet e Kosovës që u punësuan në Aeroportin e koncesionuar nga kompania ‘Limak’?

Cilat janë shërbimet konsulente nga shoferi i Bekim Jasharit për ‘Limak’ për të cilin ai u pagua 10 mijë euro në muaj?

Në këtë emision foli edhe ish mbikëqyrësi i kontratës mes Qeverisë dhe LIMAK-ut, Lorik Fejzullahu lidhur me atë se sa u respektua kontrata e koncesionimit të Aeroportit të Prishtinës.

Në këtë emision u  transmetua pjesa e katërt  e hulumtimit për Aeroportin e Prishtinës.

Emisioni i parë kishte trajtuar parregullsitë në përmbushjen e marrëveshjes për koncesionimin e Aeroportit nga kompania Limak , i dyti sigurinë e këtij aeroporti, ndërsa i treti punësimet familjare në ASHNA.

Emisionin “Jeta në Kosovë” transmetohet çdo të enjte në RTK në orën 20:15 dhe repriza të premten në mesditë.

NDËRLIDHUR

Policia e Kosoves
 

Gjenden dy mjete shpërthyese në Suharekë dhe Ferizaj

Policia e Kosovës në raportin për 24 orët e fundit ka evidentuar dy raportime për gjetjen e mjeteve shpërthyese, në Suharekë dhe në Ferizaj. Në fshatin Duhël të komunës së Suharekës një ankues mashkull i komunitetit shqiptar, ka njoftuar se në murin e oborrit të shtëpisë së tij ka gjetur një mjet të dyshuar shpërthyes. […]

Policia e Kosoves
 

Vetura dhe dy motoçikleta aksidentohen në Prizren

Në rrugën, Prevallë – Prizren është raportuar një aksident trafiku me përfshirjen e dy motoçikletave dhe një veture me vozitë meshkuj të komunitetit shqiptar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy motoçiklistët. Njëri prej tyre me lëndime të rënda është i hospitalizuar në spitalin rajonal të Prizrenit. Me vendimin e prokurorit rasti mbetet […]

Rruga Hani i Elezit - Kaçanik
 

Haradinaj: Rruga Kaçanik- Hani i Elezit, si kalaja e Rozafës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në mbledhje të Qeverisë, ka kërkuar nga ministri i Infrastrulturës Pal Lekaj, që t’i informojë për situatën me rrëshqitjen e dheut në magjistralen për Shkup, e cila është ndërprerë për qarkullim. Lekaj në përgjigje para kryeministrit dhe kolegëve të tij shpreson se magjistralja Kacanik-Hani i Elezit do të lëshohet për […]

Policia e Kosoves
 

Aksident mes tri automjeteve në Ferizaj

Në fshatin Doganaj të komunës së Ferizajt është raportuar për një aksident trafiku në mes të tri automjeteve. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar tre persona. Dy prej tyre pas tretmanit mjekësor janë liruar. Ndërsa i lënduari tjetër është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

TË FUNDIT

Policia e Kosoves
 

Gjenden dy mjete shpërthyese në Suharekë dhe Ferizaj

Policia e Kosovës në raportin për 24 orët e fundit ka evidentuar dy raportime për gjetjen e mjeteve shpërthyese, në Suharekë dhe në Ferizaj. Në fshatin Duhël të komunës së Suharekës një ankues mashkull i komunitetit shqiptar, ka njoftuar se në murin e oborrit të shtëpisë së tij ka gjetur një mjet të dyshuar shpërthyes. […]

Policia e Kosoves
 

Vetura dhe dy motoçikleta aksidentohen në Prizren

Në rrugën, Prevallë – Prizren është raportuar një aksident trafiku me përfshirjen e dy motoçikletave dhe një veture me vozitë meshkuj të komunitetit shqiptar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy motoçiklistët. Njëri prej tyre me lëndime të rënda është i hospitalizuar në spitalin rajonal të Prizrenit. Me vendimin e prokurorit rasti mbetet […]

Rruga Hani i Elezit - Kaçanik
 

Haradinaj: Rruga Kaçanik- Hani i Elezit, si kalaja e Rozafës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në mbledhje të Qeverisë, ka kërkuar nga ministri i Infrastrulturës Pal Lekaj, që t’i informojë për situatën me rrëshqitjen e dheut në magjistralen për Shkup, e cila është ndërprerë për qarkullim. Lekaj në përgjigje para kryeministrit dhe kolegëve të tij shpreson se magjistralja Kacanik-Hani i Elezit do të lëshohet për […]

Majlinda Kelmendi
 

Majlinda Kelmendi pajiset me pasaportë diplomatike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka ndarë pasaportën diplomatike për xhudisten e artë Majlinda Kelmendi, për trajnerin e saj Driton Kuka si dhe kryetarin e Federatës së Xhudos Agron Kuka. Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti Thaçi përmes një postimi në facebook. “Në mënyrë solemne, sot kam ndarë pasaportën diplomatike për xhudisten e artë, […]

Policia e Kosoves
 

Rrahje mes katër personave në Podujevë

Policia e Kosovës ka raportuar se pas një zënke janë rrahur në mes vete katër të dyshuarit meshkuj të komunitetit shqiptar në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Gjatë kontrollit tek njëri prej tyre është gjetur dhe konfiskuar një shufër gome. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit dy prej tyre janë arrestuar dhe […]

Tash

NA NDIQNI

Pas një dekade në gjyq, gruaja fiton gjyqin për pronën që e trashëgoi nga burri

by Arita Gërxhaliu
NA NDIQNI

Send this to a friend