//E enjte ORA 20:20

 •  

  Ndërtimet e Egra me Leje në Prishtinë

  13/04/2017- (96 min) - 6709 SHIKIMESonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u transmetua debati mes përfaqësuesve të Komunës së Prishtinës, Ministrisë së Mjedisit dhe qytetarëve që përballen me probleme urbanistike në Prishtinë. Raportime të shumta të qytetarëve të Prishtinës mbi ndërtime të egra me leje…

  Emisioni “Jeta në Kosovë” transmetoi hulumtimin për trajtimin e një pacienteje të sëmurë në spitalet private e publike në Kosovë. Hulumtimi ka nisur kur familjarët e pacientes kanë raportuar rastin në KALLXO.com. Në këtë hulumtim, kallxuesit flasin për të gjitha peripetitë që i kanë kaluar…

  Shiko videon

  Në emisionin e fundit, ‘Jeta në Kosovë’ transmetoi intervistën me dy profesorë skocezë, të ngarkuar nga Komisioni Europian dhe Këshilli i Europës për luftimin e korrupsionit në arsimin e lartë në Kosovë dhe reformimin e UP-së. Profesorët Ian Smith dhe Tom Hamilton janë pjesë e…

  Shiko videon
   

  Viti i Marjan Demës në UP

  09/03/2017- (83 min) - 7678 SHIKIMENë emisionin e sontëm “Jeta në Kosovë” u transmetua intervista e Rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema dhe prorektorëve të tij, Naser Sahiti dhe Faton Berisha. Si e vlerëson Rektori, vitin e parë të punës së tij…

   

  Sonte në ‘Jeta në Kosovë’: Viti i Marjan Demës në UP

  09/03/2017- (1 min) - 828 SHIKIMESonte në emisionin “Jeta në Kosovë”, në ora 20:10, në RTK, do të ndiqni intervistën me rektorin e Universitetit të...

 •  

  Avansimet në Mjekësi

  02/03/2017- (77 min) - 5831 SHIKIMESonte në RTK u transmetua hulumtimi disajavor i emisionit “Jeta në Kosovë” për mënyrën e avansimit të asistentëve në Fakultetin e Mjekësisë së Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Hulumtimi sjell rrëfimin e kallxueses, Rozafë Koliqi, doktor shkence në Farmaci Klinike,…

  Në emisionin e mbrëmshëm të “Jeta në Kosovë” u debatua për raportet financiare të subjekteve politike, donacionet për subjektet politike,...

  Shiko videon

  Të premten në emisionin u transmetua rrëfimi ekskluziv i doktoreshës në arrati, Gjina Zeqiri.

  Shiko videon
   

  Heshtja e Falsifikimit të Notave

  27/01/2017- (76 min) - 29590 SHIKIMETë enjten në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u transmetua hulumtimi mbi falsikifimin e notave të 12 nxënësve që u hesht nga të gjithë, përfshirë edhe institucionet e arsimit. Ky emision i realizuar nga Jeta Xharra e Doruntina Baliu sjell pamje të…

   

  Intervistë: Haki Abazi

  20/01/2017- (70 min) - 880 SHIKIMENë emisionin e së enjtes, “Jeta në Kosovë” intervistoi drejtorin e Fondacionit “Rockefeller Brothers” për Ballkanin Perëndimor, Haki Abazi. I intervistuar nga Jeta Xharra, Abazi foli për zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe në rajon si dhe sfidat të…

 •  

  Edita Tahiri dhe Dialogu Kosovë- Serbi

  13/01/2017- (78 min) - 32689 SHIKIMEMinistrja për Dialog, Edita Tahiri, foli për emisionin “Jeta në Kosovë” për procesin e deritanishëm të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian. Në intervistën me Jeta Xharrën, ministrja Tahiri e cila udhëheq delegacionin kosovar në dialogun…

  Dy kandidatët në garën e balotazhit për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Drenasit u përballën të enjten në emisionin “Jeta në Kosovë”. Në debatin e moderuar nga jeta Xharra, kandidati i PDK-së, Ramiz Lladrovci dhe ai i NISMA-s, Isa Xhemajlaj, flasin për…

  Shiko videon

  Emisioni “Jeta në Kosovë” sonte iu kushtua Javës Kundër Korrupsionit nga një perspektivë tjetër. Për tri javë, shikuesit kanë mundur ta shohin një skandal brenda Administratës Tatimore të Kosovës në çështjen e njohur si Vjedhja e Organizuar Tatimore. Në këtë emision, prokurori Lulzim Sulejmani, këshilltari…

  Shiko videon
   

  Vjedhja e Organizuar Tatimore 3

  01/12/2016- (109 min) - 4796 SHIKIMENë serinë e tretë dhe të fundit të hulumtimit disamujor “Vjedhja e Organizuar Tatimore” u transmetua një pasqyrë edhe më e gjerë e funksionimit të Administratës Tatimore të Kosovës dhe reagimit ndaj skandalit shumë-milionësh. Cilat janë problemet që e përcjellin…

   

  Vjedhja e Organizuar Tatimore 2

  24/11/2016- (101 min) - 7645 SHIKIMENë pjesën e dytë të hulumtimit disamujor të emisionit “Jeta në Kosovë” të titulluar Vjedhja e Organizuar Tatimore transmetuan rrëfimet e një kontabilisti që akuzohet se ka realizuar transaksionet të 300 kompanive reale te 4 kompani fiktive. Gjithashtu, Prokurori Special…

Reklamë

Të tjera

NA NDIQNI