// E premte ORA 21:20

49,876

17 Shkurt 2017

Demonstrimi i Forcës

Stërvitjet

“Drejtësia në Kosovë” ju çon brenda komandës së Brigadës së Reagimit të Shpejtë të FSK-së.

Në një bazë të trashëguar nga KFOR-i, Forca e Sigurisë së Kosovës e ka të vendosur komandën e Brigadës së Reagimit të Shpejtë të FSK-së.

Brigada me numrin më të madh të pjesëtarëve të FSK-së komandohet nga kolonel… Geci .

Kjo brigadë ka shënuar një varg suksesesh në paraqitjet brenda dhe jashtë vendit.

Në edicionin e së premtes “Drejtësia në Kosovë” ka publikuar pjesë nga takimi i mëngjesit të kësaj brigade ku eprorët kanë pranuar raportet javore dhe kanë marrë detyrat e reja për javën  pasuese.

“Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar një reportazh ekskluziv të realizuar në bazën e forcave të reagimit të shpejtë të FSK-së ku janë publikuar pjesë nga aktivitetet ditore të kësaj brigade gjatë një dite të zakonshme.

NDËRLIDHUR

TË FUNDIT

drenas
 

Xhavit Drenori: Për 6 Muaj e Largoj Korrupsionin nga Drenasi

Kandidati për kryetar të komunës së Drenasit nga “Vizioni për Drenasin”, Xhavit Drenori, premtoi se për 6 muajt e p[arë në krye të kësaj komune, do ta largojë korrupsionin nga kjo komunë. Drenori tha se ka përgatitur një program me 6 pika si shtyllë të tij në të cilin përfshihen mirëqeverisja, zhvillimi ekonomik, infrastruktura dhe […]

drenas
 

Shemsi Elezi: Zhvillimi në Shërbim të Mirëqenies Sociale

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Drenasit, Shemsi Elezi, tha sot se programi i kësaj partie për këtë komunë në katër vitet e ardhshme është vënë në shërbim të rritjes së mirëqenies sociale të qytetarëve të Drenasit. Ai tha se alternativa qeverisëse e VV-së për Drenasin  i është përshtatur rrethanave dhe kohës në të cilën […]

drenas
 

Petrit Sinani: Qeveritë e Deritanishme në Drenas kanë Qenë Jofunksionale

Kandidati i AKR-së për kryetar të Drenasit, Petrit Sinani, tha se do t’ua paraqesë qytetarëve të kësaj komune një program “të thjeshtë dhe praktik” për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Sinani tha se qeveritë e deritanishme lokale në këtë komunë kanë qenë “jofunksionale” prandaj, sipas tij, edhe kërkesat e qytetarëve janë gjithnjë e në rritje. […]

basketboll
 

Sigal Prishtina Eliminohet nga Gara e Ligës së Kampionëve

Sigal Prishtina e ka përfunduar ëndrrën europiane, pasi është eliminuar në rrethin e parë të garave për kualifikim në Ligën e Kampionëve. Bardhekaltrit e kanë pësuar humbjen e dytë me radhë ndaj klubit nga Bjellorusia, Tsmoki Minsk, pasi sonte në Minsk, kanë humbur 89:74. Djelmoshat nga Kosova, të cilët për herë të parë kanë luajtur […]

Tash

NA NDIQNI

Shemsi Elezi: Zhvillimi në Shërbim të Mirëqenies Sociale

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend