// E premte ORA 21:20

53,181

12 Shtator 2016

Aksioni i Plotë i Policisë: Gjetja e Molotovëve

Rubrika Policia

Nga aksioni i plotë i policisë i zhviluar më 1 shtator kur u gjetën dhe konfiskuan koktej molotovi dhe mjete të dyshimta.

Në xhirimet e Rubrikës “Policia” të Emisionit “Drejtësia në Kosovë” shihet aksioni i zbulimit të molotovëve  nga fillimi deri në fund.

Njësia Speciale e Policisë në bazë të disa informatave niset me makinat e saj drejt vendit ku dyshohet se mbahen molotovët dhe mjetet tjera të dyshimta.

Pastaj policët thyejnë dyert e garazheve në Lagjen “Dardania” të Prishtinës pasi ato janë të mbyllura, ndërsa zbulojnë brenda tyre koktej të përgatitur molotovi, vaj të zi dhe benzinë të përpunuar.

Policia pastaj ekspozon aty ku i gjen këto mjete të rrezikshme.

 

Video Ekskluzive: Policia Zbulon Molotovët

NDËRLIDHUR

Rubrika Policia
 

Video: Gjuetia Ndaj Drogës në Veriun e Mitrovicës

Filmime ekskluzive të një aksioni të Njësisë së Antidrogës në veriun e Mitrovicës janë shfaqur në emisionin “Drejtësia në Kosovë“. Aksioni i udhëhequr nga Njësia e Antidrogës, e cila vepron në veri të vendit, ka përfunduar me shkatërrimin e një rrjeti dilerësh. Zyrtari policor përgjegjës për hetimin ka treguar se rrjeti ishte mbikëqyrur për disa […]

Rubrika Policia
 

‘Lozana’ Zbulon Drogën e Fshehur në Dyer

Në rubrikën “Policia” kësaj radhe u transmetuan filmimet ekskluzive nga aksioni i Policisë së Kosovës  në disa regjione të Kosovës. Siç shihet nga xhirimet Policia arrin të arrestojë dy nga të dyshuarit në regjionin e Gjakovës  në aksionin e koduar “Lozana”, kurse dy të dyshuarit tjerë mbeten në arrati. Gjatë këtij aksioni të zhvilluar m […]

TË FUNDIT

"Epopeja e dukagjinit"
 

‘Epopeja e Dukagjinit’, Vazhdojnë Aktivitetet

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20 vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në Zonën Operative të Dukagjinit dhe 19 vjetorit të intervenimit të NATO-s, mbi caqet serbe, Komuna e Deçanit ka organizuar një varg aktivitetesh. Aktivitetet kanë nisur më 22 mars dhe do të zgjasin deri më 24 […]

Suprimimi i autonomise
 

29 Vjet nga Suprimimi i Autonomisë së Kosovës

Sot me 23 mars, bëhen 29 vjet, që nga votimi i dhunshëm në Parlamentin e atëhershëm të Kosovës për heqjen e autonomisë së Kosovës. Këtij akti i paraprinë disa protesta e greva gjithë popullore të shqiptarëve. Në fund të vitit 1988, dhe në fillim të vitit 1989, greva e minatorëve dhe e studentëve shqiptarë nga […]

moti
 

Vazhdon i Ftohti

Sot, mbi vendin tonë, pritet të mbajë, mot i vranët. Në orët e mëngjesit mund të ketë reshje bore të cilat në mesditë pritet të pushojnë, kurse në orët e mbrëmjes, sërish të përsëriten. Temperaturat do të sillën në mes minus 5 e 0 gradë Celsius. Edhe në ditën e parë të fundjavës, pritet të […]

MASHT
 

Shqyrtohet Raporti i Auditimit për Ministrinë e Arsimit

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i raportit të auditimit për PVF-të e Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) për vitin e përfunduar me 31 dhjetor 2016 dhe shqyrtimi dhe miratimi i raportit përfundimtar për Projektligjin Nr.06/L-021 për Kontrollin e Brendshëm të Financave […]

Dita Botërore e Tuberkulozit
 

Shënohet Dita Botërore e Tuberkulozit

Ministria e Shëndetësisë (MSH) në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHP), Zyrën e OBSh-së në Kosovë dhe partnerët e tjerë shënojnë Ditën Botërore të Tuberkulozit. Dita Botërore e Tuberkulozit mbahet çdo vit. Synimi i saj është që të promovojë ndërgjegjësimin, njohuritë dhe motivimin për të vepruar kundër tuberkulozit në mbarë botën. Ajo e […]

Meteorologjia
 

Shënohet Dita Botërore e Meteorologjisë

Me rastin e 23 Marsit –  Ditës Botërore të Meteorologjisë, MMPH, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës organizon shënimin e kësaj ngjarje me disa aktivitete. Moto e shënimit të Ditës Botërore të Meteorologjisë këtë vit është “Moti-gati, klima-zgjuar”. Aktiviteti qendror, do të realizohet në Fshatin Skivjan (Komuna e Gjakovës), me ç’rast do të bëhet inaugurimi i Stacionit […]

Tash

NA NDIQNI