// E premte ORA 21:20

Tash

NA NDIQNI

 •  

  Falja e hidrocentraleve

  07/05/2018- (0 min) - 0 SHIKIMENë edicionin e së premtes, emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin i cili zbardh përgjegjësinë e Qeverisë së Kosovës në tjetërsimin e katër hidrocentraleve të cilat i janë bartur kompanisë turke që privatizoi distribucionin. Detajet se si u zbulua ky…

  Në edicionin e së premtes, emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi reportazhin ekskluziv nga operacioni i fundit i Prokurorisë së Shtetit në hetimin e një rrjeti të organizuar të cilët dyshohen se vodhën miliona euro tatime. Operacioni është zhvilluar në katër biznese në Zubin Potok të cilat dyshohen për vjedhje në tatime. Në aksionin e filmuar gjatë kësaj jave u transmetuan intervista dhe detaje me hetuesit dhe prokurorin e rastit. Në materialet filmike mund të ndiqen momentet e bastisjeve dhe pamjet…

  Shiko videon

  Këtë të premte, emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin se a kanë bazë ligjore që Policia e Kosovës të shqiptojë gjoba trafiku deri në 500 euro në vendin e ngjarjes. Çka thotë policia për këto dënime? A rrezikojnë këto dënime të shpallën të pavlefshme? Çka thonë gjykatësit e kundërvajtjeve për këto dënime? Pse policia po e përdortë vetëm ligjin për kundërvajtjeve? Pse u neglizhua harmonizimi i ligjeve nga ministria e Infrastrukturës? Pse gjykatat e Kosovës nuk i pranojnë të gjitha…

  Shiko videon
   

  Minj të Ngordhur në Fabrikën e Mishit

  25/03/2018- (29 min) - 0 SHIKIMENë një reportazh ekskluziv i cili u transmetohet këtë të premte, emisioni “Drejtësia në Kosovë” trajtoi temën e mishit të importuar nga Belgjika. Reportazhi sjell rrëfimin nga prokurorët e Prizrenit, të cilët janë duke hetuar këtë skandal. Në filmimet ekskluzive,…

   

  Intervistë: Enver Peci

  17/03/2018- (0 min) - 0 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi intervistën me kryetarin e Gjykatës Supreme, Enver Peci. Si i vlerëson Enver Peci deklaratat e kryeministri Ramush Haradinaj për rastin “Toka” se “gjyqësori e mbyti Azem Sylën”? Pse kanë ngecje në lëndët që janë kusht…

 •  

  Hulumtimi për Dosjet e Hagës

  12/03/2018- (37 min) - 1850 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin i cili tregon se si kanë dështuar institucionet e Kosovës që edhe 18 vite pas përfundimit të luftës të hetojnë dhe zbardhin krimet e luftës të kryera gjatë viteve 1998-99. Hulumtimi tregon se askush…

  Këtë javë në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ u transmetua emisioni ekskluziv për Njësitin e Mbrojtjes së Afërt të Policisë së Kosovës. Si u planifikua dhe si u realizua mbrojtja e institucioneve të Republikës së Kosovës në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, 10 vite me parë? Si mbrohen sekretet dhe si mbrohen personalitetet e larta nga njësia e mbrojtjes së afërt? Cilat janë kujtimet dhe përvojat e këtij njësiti gjatë punës së tyre? Cili ishte sulmi më i rrezikshëm…

  Shiko videon

  Në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ u transmetua hulumtimi për dështimin e Prokurorisë së Shtetit në hetimin e vdekjes së 36 vjeçares, Sabrije Fazliu. Si vdiq nëna e dy fëmijëve dhe pse ende nuk është saktësuar përgjegjësi? Në çka dyshon Kryeinspektorja e Shëndetësisë, Ardita Baraku? Çka thotë avokati i familjes së viktimës, Asdren Hoxha? Pse, sipas Avokatit të Popullit Prokuroria, dështoi në hetimin këtij rasti? Kush janë përgjegjësit e hetimit dy vjeçar të neglizhimit të kësaj ngjarje tragjike? Dhe në fund…

  Shiko videon
   

  Borxhi i ‘Lesna’-s Ndaj NPB-së

  28/01/2018- (31 min) - 3092 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin ekskluziv rreth kontestit financiar të Ndërmarrjes Publike Banesore dhe kompanisë “Lesna”. Hulumtimi sjell faktet se si në vitet e para të pasluftës, Ndërmarrja Publike Banesore kishte lidhur kontratë me kompaninë “Lesna”, për kryerjen e…

   

  Mesazhi për Dëshmitarët e Speciales

  20/01/2018- (39 min) - 5532 SHIKIMEEmisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin lidhur me situatën e krijuar pas nismës së deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Çka do të ndodh në rast se nisma e deputetëve për shfuqizimin e kësaj gjykate do…

 •  

  ‘Drejtësia në Kosovë’, Më të Mirat e 2017

  29/12/2017- (35 min) - 1419 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte transmetoi përmbledhjen e emisioneve më të mira hulumtuese të realizuara gjatë vitit 2017. Pjesë e emisionit të sontëm janë edhe deklaratat e krerëve të sistemit të gjyqësisë dhe prokurorisë të cilët në intervista të ndara…

  Emisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte transmetoi hulumtimin që flet për dështimin e gjyqësorit në luftën kundër korrupsionit. Hulumtimi i sontëm solli edhe deklaratat e krerëve të gjykatave më të larta, Supremes dhe Apelit lidhur me rastet e korrupsionit të nivelit të lartë të cilat po përfundojnë me aktgjykime liruese. Pse sipas drejtuesve të gjyqësorit lufta ndaj korrupsionit po duket mjaft e vështirë. Shumica e rasteve të korrupsionit po përfundojnë më aktgjykime liruese për të akuzuarit. Hulumtimi  sjell edhe një përmbledhje…

  Shiko videon

  Emisioni “Drejtësia në Kosovë” kësaj radhe sjell hulumtimin që flet për funksionimin e Gjykatës Themelore të Mitrovicës pas emërimit të gjykatësve nga komuniteti serb. Në intervistën ekskluzive për emisionin “Drejtësia në Kosovë”, kryetari i ri i kësaj Gjykate, Nikolla Kabashiq, flet për rrethanat në të cilat janë betuar gjyqtarët serbë. Ne emisionin e sontëm do të mësoni se çka thotë kryetari i Gjykatës Nikolla Kabashiq, kur ai është pyetur se a i shërben Republikës së Kosovës. Kabashiq poashtu ka folur…

  Shiko videon
   

  Banorët e Kapin Hajnin në Flagrancë(VIDEO)

  01/11/2017- (4 min) - 16155 SHIKIMENë rubrikën “Policia”, kësaj radhe u transmetuan xhirimet ekskluzive të aksionit të Policisë së Kosovës në arrestimin e një personi të dyshuar për grabitje. Aksioni i Policisë është zhvilluar në Mitrovicë, ku pas ndërhyrjeve të njësiteve të policë i dyshuari…

   

  Tenderi i Natës për Autostradën Prishtinë- Gjilan

  30/10/2017- (35 min) - 24488 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin ekskluziv për tenderin 100 milionësh për rrugën Prishtinë- Gjilan. Në emision flasin personazhet kryesore që u përfshinë në këtë tender multi-milionësh dhe për kërcënimet që iu bënë shefit të Gjykatës së tenderëve. Hulumtimi sjell…

Reklamë

Të tjera

 

Gypat që Dogjën Mijëra Euro

04/03/2018 - (40 min) - 11766 SHIKIME
 

Kërcënimi i Investitorit nga Zvicra

25/02/2018 - (33 min) - 8807 SHIKIME
 

Tregimi për Mbrojtjen e Afërt të Policisë

21/02/2018 - (42 min) - 73158 SHIKIME
 

Dështimi në Hetimin e Vdekjes në QKUK

12/02/2018 - (33 min) - 5880 SHIKIME
 

Borxhi i ‘Lesna’-s Ndaj NPB-së

28/01/2018 - (31 min) - 3092 SHIKIME
 

Mesazhi për Dëshmitarët e Speciales

20/01/2018 - (39 min) - 5532 SHIKIME
 

‘Drejtësia në Kosovë’, Më të Mirat e 2017

29/12/2017 - (35 min) - 1419 SHIKIME
 

Viktimat e Plumbave Qorr

23/12/2017 - (30 min) - 11488 SHIKIME
 

Gratë, Viktimat e Pabarazisë

17/12/2017 - (33 min) - 6357 SHIKIME
 

Amnistia e Korrupsionit

10/12/2017 - (32 min) - 1003 SHIKIME
 

Drejtësia në Veri

03/12/2017 - (34 min) - 2433 SHIKIME
 

Banorët e Kapin Hajnin në Flagrancë(VIDEO)

01/11/2017 - (4 min) - 16155 SHIKIME

Send this to a friend