// E premte ORA 21:20

Tash

NA NDIQNI

 •  

  Gypat që Dogjën Mijëra Euro

  04/03/2018- (40 min) - 11721 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin ekskluziv që tregon se si janë shpenzuar fondet publike nga ana e Komunës së Rahovecit. Hulumtimi sjell detaje të projektit për instalimin e ujit të pijes në 5 fshatra të Rahovecit që kushtoi 412…

  Në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ u transmetua hulumtimi për dështimin e Prokurorisë së Shtetit në hetimin e vdekjes së 36 vjeçares, Sabrije Fazliu. Si vdiq nëna e dy fëmijëve dhe pse ende nuk është saktësuar përgjegjësi? Në çka dyshon Kryeinspektorja e Shëndetësisë, Ardita Baraku? Çka thotë avokati i familjes së viktimës, Asdren Hoxha? Pse, sipas Avokatit të Popullit Prokuroria, dështoi në hetimin këtij rasti? Kush janë përgjegjësit e hetimit dy vjeçar të neglizhimit të kësaj ngjarje tragjike? Dhe në fund…

  Shiko videon

  Emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin ekskluziv rreth kontestit financiar të Ndërmarrjes Publike Banesore dhe kompanisë “Lesna”. Hulumtimi sjell faktet se si në vitet e para të pasluftës, Ndërmarrja Publike Banesore kishte lidhur kontratë me kompaninë “Lesna”, për kryerjen e punimeve në kompleksin banesor – afarist “Kroi i Bardhë” në Prishtinë. Pse lindi kontesti financiar i cili rezultoi se NPB-ja i kishte paguar “Lesnës” 318 mijë euro më shumë se sa punët e kryera dhe shumë detaje tjera sonte mund…

  Shiko videon
   

  Mesazhi për Dëshmitarët e Speciales

  20/01/2018- (39 min) - 5532 SHIKIMEEmisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin lidhur me situatën e krijuar pas nismës së deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Çka do të ndodh në rast se nisma e deputetëve për shfuqizimin e kësaj gjykate do…

   

  ‘Drejtësia në Kosovë’, Më të Mirat e 2017

  29/12/2017- (35 min) - 1419 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte transmetoi përmbledhjen e emisioneve më të mira hulumtuese të realizuara gjatë vitit 2017. Pjesë e emisionit të sontëm janë edhe deklaratat e krerëve të sistemit të gjyqësisë dhe prokurorisë të cilët në intervista të ndara…

 •  

  Viktimat e Plumbave Qorr

  23/12/2017- (30 min) - 11488 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte rrëfimet ekskluzive të atyre që pësuan nga plumbat qorr. Si e komentojnë ata qëndrimin e hapur të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili u doli në mbrojtje vartëseve të tij që u filmuan duke gjuajtur me…

  Emisioni “Drejtësia në Kosovë” kësaj radhe sjell hulumtimin që flet për funksionimin e Gjykatës Themelore të Mitrovicës pas emërimit të gjykatësve nga komuniteti serb. Në intervistën ekskluzive për emisionin “Drejtësia në Kosovë”, kryetari i ri i kësaj Gjykate, Nikolla Kabashiq, flet për rrethanat në të cilat janë betuar gjyqtarët serbë. Ne emisionin e sontëm do të mësoni se çka thotë kryetari i Gjykatës Nikolla Kabashiq, kur ai është pyetur se a i shërben Republikës së Kosovës. Kabashiq poashtu ka folur…

  Shiko videon

  Në rubrikën “Policia”, kësaj radhe u transmetuan xhirimet ekskluzive të aksionit të Policisë së Kosovës në arrestimin e një personi të dyshuar për grabitje. Aksioni i Policisë është zhvilluar në Mitrovicë, ku pas ndërhyrjeve të njësiteve të policë i dyshuari arrestohet. Njësitë policore siç shihet në xhirimet e transmetuara nga emisioni “Drejtësia në Kosovë”, pas informacioneve të pranuara nga qytetarët intervenojnë dhe arrijnë që ta vënë në pranga të dyshuarin. Aksioni zhvillohet në rajonin e Mitrovicës, ku sipas informatave që…

  Shiko videon
   

  Tenderi i Natës për Autostradën Prishtinë- Gjilan

  30/10/2017- (35 min) - 24488 SHIKIMEEmisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin ekskluziv për tenderin 100 milionësh për rrugën Prishtinë- Gjilan. Në emision flasin personazhet kryesore që u përfshinë në këtë tender multi-milionësh dhe për kërcënimet që iu bënë shefit të Gjykatës së tenderëve. Hulumtimi sjell…

   

  Frikësimi i Investitorëve

  18/09/2017- (37 min) - 18253 SHIKIMEEmisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimi lidhur me problemet me të cilat po përballen investitorët në komunat e Kosovës. Në këtë hulumtim transmetohet rrëfimi i Adem Elshanit nga fshati Nagavc i Rahovecit, i kthyer nga Zvicra për të investuar në…

 •  

  Dështimi në Deradikalizim

  04/07/2017- (39 min) - 35081 SHIKIMEEmisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin për dështimin e shtetit në deradikalizimin e atyre që morën pjesën në luftërat në Siri e Irak. Në emision flitet për sinjalet që dërgoi e pamja për liderin e vetëshpallur të shqiptarëve në Siri…

  Detektorë i minave një spray dhe një lopatë luftarake janë zbuluar nga Policia e Kosovës në veturën të cilën e drejtonin disa serb. Grupi i cili është arrestuar në afërsi të Lipjanit kishte me vehte edhe bluza me mbishkrime ofenduese. Kamera  e emisionit “Drejtësia në Kosovë” ka filmuar në detaje aksionin e njësive specialet pajisura deri në dhëmb me armë dhe antiplumb. Aksion është zhvilluar i zhvilluar në mesin e prillit. Ndiqni Aksionin.

  Shiko videon

  “Drejtësia në Kosovë” transmetoi emisionin e radhës i cili trajton problematikën e trashëgimisë dhe të drejtës për të regjistruar pronën, me theks të veçantë të drejtat e grave  dhe vajzave. Emisioni “Drejtësia në Kosovë” sjell edhe deklarata e akterëve kryesorë të cilat janë pjesë e plotësim-ndryshimit të ligjeve bazike që do garantonin të drejta të barabarta për gratë kosovare në çështjet e trashëgimisë dhe atë të regjistrimit të pronës. Po ashtu do mund t`i shihni se cilat janë rekomandimet e…

  Shiko videon
   

  Dyshimet për Kurdisjen e Ekskursioneve

  15/04/2017- (30 min) - 7991 SHIKIMEEmisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin lidhur me dyshimet për një skemë të organizuar të korrupsionit në organizimin e ekskursioneve të maturantëve në Shqipëri. Ky reportazh sjell fakte të cilat tregojnë për parregullsi dhe mospërputhje të të dhënave të cilat…

   

  Zona e Lirë e Kontrabandës në Veri të Kosovës

  03/04/2017- (32 min) - 19327 SHIKIMEEmisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi një hulumtim disamujor për kontrabandën me naftë në pjesën veriore të Kosovës. Emisioni paraqet detajet për çmimet e naftës në veriun e Kosovës duke sjellë dëshmi filmike për çmimet në këtë zonë. Shitësit e karburanteve…

Reklamë

Të tjera

 

Gratë, Viktimat e Pabarazisë

17/12/2017 - (33 min) - 6357 SHIKIME
 

Amnistia e Korrupsionit

10/12/2017 - (32 min) - 1003 SHIKIME
 

Drejtësia në Veri

03/12/2017 - (34 min) - 2433 SHIKIME
 

Banorët e Kapin Hajnin në Flagrancë(VIDEO)

01/11/2017 - (4 min) - 16155 SHIKIME
 

Frikësimi i Investitorëve

18/09/2017 - (37 min) - 18253 SHIKIME
 

Dështimi në Deradikalizim

04/07/2017 - (39 min) - 35081 SHIKIME
 

Frikësimi i Investitorit nga Pjesëtari i Policisë

25/06/2017 - (30 min) - 15959 SHIKIME
 

Dyshimet për Kurdisjen e Ekskursioneve

15/04/2017 - (30 min) - 7991 SHIKIME

Send this to a friend